Ілон Маск

людина з майбутнього

В минулій статті намагався довести власникам бізнесу, що вони мають бути технічно грамотні.
Вишенькою на тортик історія технічно просунутого фахівця, який на наших очах будує наше майбутнє. Уважно слідкуйте за датами ))

Ілон Маск — народився і виріс в Південно Африканській Республіці. В 1992 році переїхав до США, вступив в університет.

Старт

Першою компанією, яку заснував Маск, став стартап Zip2 (1995). Розробляли програмне забезпечення для виходу ЗМі в інтернет. В 1999 році стартап був проданий, Маску дісталось $22 млн..

PayPal

В тому ж 1999 році став одним із засновників X.com, яка доволі швидко перетворилась на PayPal - відому на сьогодні міжнародну електронну платіжну систему. У жовтні 2002 року PayPal була куплена eBay за 1,5 млрд доларів США. На момент продажу Маску належали 11,7% акцій компанії..

SpaceX

У червні 2002 року Маск заснував свою третю компанію — SpaceX. Вона є приватним розробником серії ракет-носіїв і комерційним оператором космічних систем. Маск у даний час є її CEO і головним інженером. В 2006 році відбувся успішний запуск першої ракети-носія — Falcon р 1. У грудні 2008 Маск вже мав контракт з NASA на суму $1,6 млрд.
У 2012 році Маск анонсує свої плани по дослідженню і колонізації Марса. 
На сьогодні ракетоносії Маска багаторазового використання вжа доволі стабільно виконують вихід в космос та повернення на Землю.
Із свіженького: Ілон Маск анонсував політ туристів до Місяця в 2018 році..

Tesla Motors

Паралельно зі SpaceX Маск в 2003 засновує Tesla Motors - розробника електромобілів.
В 2006 на ринок вийшов перший електромобіль Tesla Roadster.
В 2010 компанія виходить на біржу та відкриває фабрику для виробництва Model S (на ринку з 2011).
Для розвитку інфраструктури в 2012 році компанія розвиває мережу заправок для своїх авто.
Наприкінці 2014 року, Tesla Motors представила Tesla Model X — новий електромобіль-кросовер.
У 2016 році була презентована нова бюджетна модель — Tesla Model 3.
в цьому ж 2016 року Маск запустив першу чергу "Гігафабрики 1" — інтегрованого масового виробництва літієвих батарей для електромобілів, та анонсував створення інтегрованого виробництва Tesla в Європі. Місце розташування другої гігафабрики буде визначено у 2017 році.

SolarCity

В 2006 Маск засновує SolarCity для виробництвом сонячних панелей для вироблення електроенергії. На сьогодні SolarCity — один з провідних постачальників таких панелей в усьому світі.
В 2016 відбувається злиття Tesla Motors та Solar City.
Так виникла перша і єдина в світі вертикально-інтегрована компанія, що поєднує технології відновлюваної енергетики, випуск електромобілів та акумуляторних батарей, а також інформаційні технології та нові бізнес-моделі.
На ринку з'являється покриття для даху, яке здатне генерувати електроенергію.
Повний набір в складі Тesla Model 3, PowerWall 2 та сонячного даху буде доступний вже в другому півріччі 2017 року. Він дозволятиме приватному господарству отримувати та накопичувати енергію Сонця для своїх потреб.
У 2016 році цілий острів в Тихому Океані отримав повністю автономне енергозабезпечення від Сонця завдяки фотоелектричним панелям та потужному комплексу накопичуючих батарей від Tesla.

Hyperloop

В 2012 Маск засновує ще один проект — високошвидкісний трубопровідний пасажирський транспорт Hyperloop. В 2016 Саудівська Аравія оголосила про будівництво Hyperloop One між містами Дубай та Абу-Дабі. Також компанія представила карту світу з нанесеними на ній гілками для їх капсул - таке собі світовий метрополітен.
На початку 2017 Маск почав рити тунель в Лос-Анджелесі, щоб позбавитися пробок по дорозі в офіс. В планах вдосконалити технологію буріння тунелів..
Технологію Hyperloop також розглядають як прискорювач для виходу транспортів на космічну орбіту.

Штучний інтелект

Ще одна область, яка цікавить Маска — розробка штучного інтелекту. В 2014 Маск вклав $40 млн у компанію-розробника ШІ. В той же час сам Маск порівнює створення штучного інтелекту з викликанням диявола..

Висновки

Біографія Ілона Маска викликає захват. Людина цілеспрямовано змінює життя в світовому масштабі і доказує, що

гарна ідея завжди знайде необхідні ресурси!