Оптимізація споживання

про спільне споживання та технології

Більшість речей, якими ми володіємо, ми використовуємо рідко. Решту часу вони просто збирають пил. Марна трата коштів для людини, яка купує та для промисловості, яка витрачає значні природні ресурси, щоб задовольнити потреби кожного.

Але є шляхи для оптимізації. Наприклад, принцип спільного використання, яскравим представником якого були та є бібліотеки.
Але.. На разі це економічно не вигідно ні в бібліотечному ділі ні в іншому, так як:
1. потрібно зібрати колекцію предметів, які користуються попитом, в необхідній кількості, а також мати одиниці тих, якими рідко, але користуються;
2. тримати цю колекцію в межах розумної досяжності від споживача;
3. послуга з аренди предмета має бути вигіднішою, ніж його придбання особою.

Бібліотека речей - класна ідея для громад (які, до речі, в нас формуються) для витрачання спільних коштів, чи для бізнесу, особливо враховуючи досягнення сучасних технологій - інформаційні системи, що оптимізують роботчі процеси, та дрони, які їх автоматизують.

Для інформації, підрозділ Wing компанії Google працює над питанням доставки предметів за допомоги безпілотних апаратів. Підрозділ X компанії Google працює безпосередньо над розвитком безпілотників.

Ми можемо зачекати і придбати закінчене рішення від Google, а можемо взяти ідею і реалізувати її власними силами з безпілотниками, чи то без них..

Наприклад, для сільського використання я б, як спеціаліст з розроби та оптимізації інформаційних систем, взяв би за основу традиційні та доступні ІТ рішення:

- CMDB базу для обліку колекції;
- Ticketing для обліку замовлень;
- веб-сторінку для замовлень через Інтернет;
(все вищеперечислене вміє iTop ITSM)
- Asterisk, для автоматичного прийому заявок з телефонних мереж;
- кількох сильних кур’єрів-вантажників:
- та вродливу секретаршу, яка вміє варити каву..

Хоча на секретарші можна буде з’єкономити, після налаштування системи весь контроль за роботою компанії та якістю виконання замовлень буде вести інформаційна система, яку я буду контролювати віддалено зі свого маєтку ))