Про Open Source

щоб стояв у кожній хаті

В сучасному житті без використання відкритого програмного забезпечення не можливо уявити процеси оптимізації та автоматизації інформаційних систем. Тому додам в Інтернет свою версію, що таке Open Source або відкрите програмне забезпечення.

Більшість народу вважає, що Open Source системи безкоштовні тому, що їх пишуть студенти на колінці і ніхто ніколи не відповість за результати впровадження. Тому продовжують юзати "ламану" віндовс та перекладати відповідальність за свою непрофесійність на компанії, в яких купують програмне забезпечення (така позиція переважає в держустановах). А могли б мати все це і більше з нульовими вкладеннями бюджетних коштів ..

Ідеологія Open Source

Ідея Open Source в їх відкритості та доступності для використання та доопрацювання під свої потреби. Саме це стало рушійною силою розвитку даного напрямку. 

Ціна питання

Відкрите програмне забезпечення ви можете вільно завантажити з сайту розробників і встановити на свій комп’ютер. Це справді безкоштовно та ЛЕГАЛЬНО . Але..

Не все відкрите ПЗ встановлюється в бездумному віндовс-стилі, доволі часто потрібно вмикати моСк, або віддавати свої кровні, щоб це хтось зробив за вас..І все одно, це буде коштувати меньше ніж легальне використання пропрієтарного аналогу.

А якщо до цього додати темпи розвитку Open Source продуктів..

Як це створюється?

Звичайно, Open Source системи розробляють не студенти, їх пишуть серйозні дядьки і навіть цілі компанії-вендори, створені навколо цих дядьок чи їх ідей. Зазвичай, автор розробляє ядро системи, а далі, якщо ідея виявилась цікавою та корисною, в роботу включається спільнота користувачів: одні дають ідеї, інші реалізують їх в коді. Завдяки цьому, об’ем та швидкість розробки стають доволі високими, а кінцевий продукт якісним і функціональним (якщо хтось керує процесом розвитку).

Доволі часто, при виникненні суперечок з питань подальшого розвитку продукту, команди розробників діляться і далі розвиваються 2 і більше гілок. В результаті виживає сильніший та перспективніший варіант, а інколи ми отримуємо кілька потужних продуктів (Asterisk-Freeswitch, Nagios-Shinken, OpenOffice-LibreOfice, дистрибутиви Linux..)

Хто це підтримує?

Наявність фахівців - це не лише проблема в Open Source. Але.. Підготувати фахівця з Open Source рішень можна без вкладень в його освіту - даєте йому завдання, напрямок пошуків, трохи часу і якщо він хоче та може навчатись, то до його послуг документація розробників, відкритий програмний код та спільнота користувачів даного продукту, яка завжди допоможе у вивченні.

Можна взагалі обійтись без власного фахівця - на тематичних форумах водиться доволі багато фахівців, які з задоволенням візьмуться за ваш проект чи хоча б нададуть якісну консультацію.

Висновок

Найбільш точно відкрите програмне забезпечення характеризує вислів:

дешево, якісно, швидко. Виберіть свої два варіанти.

Дешево та якісно - якщо ви все будете робити самотужки паралельно з вивченням теми.
Дешево та швидко - самотужки, методом тику (якщо з ходу не виходить, то час читати інструкції)
швидко та якісно - вчасно звернулись до фахівця.

Мені ж пощастило, що я маю гарний технічний бекграунд і можу вибрати всі три варіанти, при роботі на себе і варіант недорого, для проектів, які мені цікаві (статус: Відкритий для пропозицій;).