Розумний дім

що можна вважати Розумним Домом?

Вже кілька місяців, як занурився в тему (і навіть дещо реалізував) і вже звик до полеміки навколо визначення, що є Розумний Дім.

Класичне визначення з подачі маркетологів ;)
"Розумний Дім – це самий звичайний будинок або квартира, але оснащений «розумною» системою, яка виконує будь-яку примху і будь-яке бажання свого господаря і сама вирішує безліч побутових завдань. Жити в такому будинку не тільки приємно, але і зручно, безпечно і навіть вигідно"

Моя ж нейросітка, натренована різнобарвністю моїх "поневірянь" по життю, після ряду ітерацій видала більш універсальне філософське(!) визначення:)
"Розумний дім - це частина здорового/безпечного середовища, яка сприяє Розвитку Особистості власника, створюючи та підтримуючи йому комфортні та спокійні умови для життя та творчості"

Тобто:
в мене є Мрія(с)
мені потрібне тихе спокійне місце обмізкувати шляхи її досягнення
в цьому місці чи поруч мають бути всі необхідні для досягнення задуманого ресурси
ніщо і ніхто не має мені заважати на шляху до цього
і таке місце називається Розумним Домом. 

Тобто-2:
в залежності від масштабів мрії, РД має забезпечити якісний відпочинок, спокійне тихе місце для роздумів, і якщо фінанси дозволяють, то і майстерню, де народиться Мрія.
Якшо ні Майстерні, ні ресурсів, ні помічників поруч не має - то це ніфіга не РД..

і вже після цього уточнення, в РД можна знайти місце для "розумної системи", яка візьме на себе виконання всіх нудних рутинних задач, а в ідеалі - буде надійним невтомним помічником в реалізації Мрії.
Канєшна, можна було б одружитися/жити з мамою - це вирішить купу побутових проблем і можливо отримаєте помічника. Але слід враховувати, що і в них може бути Мрія. Своя. З вами у ролі помічника ))

І ми таки дісталися до "розумної" (автоматичної/автоматизованої) системи Розумного Дому, яку в народі називають "розумним домом" :)

Резюме

Розумний дім - це житло, розташоване в правильному місці, серед правильних людей і яке всебічно допомагає Вам на шляху реалізації Вашої Мрії.

А "розумні" системи/технології - то лише один з варіантів покращення Вашої ефективності ))